Geoblog.pl    quepasa    Podróże    Indie 2012r.    Ponownie Varanasi

Ponownie Varanasi

Indie, Vārānasi

Tym razem wrocilam tu tylko na jedna noc. Jutro wybieram sie do wioski niedaleko Sarnath, zeby uczestniczyc w 10-dniowym kursie medytacji Vipassana. Caly pobyt w centrum to 12 dni, w tym pierwszy dzien wprowadzenia, zakwaterowania, tego dnia oddaje sie tez do depozytu wszystkie rzeczy, ktore moga odwracac nasza uwage, od medytacji, wlaczajac w to ksiazki, gazety, zeszyty, dlugopisy, telefony, odtwarzacze muzyki i inne tego typu rzeczy. Nastepnego dnia zaczyna sie wlasciwiy kurs. Przez 10 dni kursantow obowiazuje milczenie, rozmowy dopuszczone sa tylko z nauczycielem, w przypadku, kiedy mamy jakies watpliwosci co do samej techniki medytacji. Kursanci wstaja o 4 rano, a potem przez caly dzien glownie medytuja, pomiedzy kolejnymi sesjami medytacji czy to w samotnosci, czy tez w grupie jest czas na krotkie przerwy. W sumie medytuje sie przez 10 godzin lacznie kazdego dnia. Na obecna chwile nie moge sie doczekac, kiedy zaczne swoj kurs, chociaz wiem, ze bedzie baardzo ciezko go ukonczyc.
Nastepna wiadomosc juz po ukonczeniu kursu, czyli za 12 dni;) Trzymajcie kciuki, zebym dala rade:)

Dla zainteresowanych, wiecej informacji na temat medytacji Vipassana na angielskojezycznej stronie www.dhamma.org

Słota
Słota - 2012-10-02 18:45
losie, Anka, spisuj wspomnienia z kursu i sie potem pochwal!! :D
a z tymi cenami to mnie trochę wcięło, turyzm turyzmem ale żeby aż tak? więcej zdjęć! :)

Agata Gr
Agata Gr - 2012-10-14 11:14
Ania czas minął 14 października nadszedł ! daj znać koniecznie jak poszło!

quepasa
quepasa - 2012-10-14 13:19
Wrocilam z medytacji, zyje i mam sie dobrze:) Nie oszalalam, nie ucieklam, ale po dzisiejszym troche bardziej aktywnym fizycznie dniu niz przez ostatnie 10 dni padam z nog, takze cokolwiek wiecej napisze jutro;)

zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 56 wpisów56 159 komentarzy159 87 zdjęć87 0 plików multimedialnych0

30.07.2012 - 09.12.2012