Geoblog.pl    quepasa    Podróże    Indie 2012r.    Jaskinie i swiatynie cz.2

Jaskinie i swiatynie cz.2

Indie, Ajanta Caves

W parze ze zwiedzaniem Ellory, mamy drugi (troche mniejszy) kompleks swiatyn wykutych w skale, ktore znajduja sie niedaleko miejscowosci Ajanta. Mozemy dostac sie tutaj z Aurangabadu lokalnym autobusem za 103Rs, podroz trwa ponad 2 godziny. Wejscie takze tym razem to koszt 250Rs dla zagranicznego turysty. Czeka nas takze obowiazkowa oplata 10Rs za.. wlasciwie nie wiadomo za co? Utrzymanie terenow dookola kompleksu w przyzwoitym stanie? No ale dobrze, przynajmniej jest darmowa toaleta;)
Zeby dostac sie do swiatyn musimy jeszcze znalezc miejsce, z ktorego odjezdzaja specjalne autobusy, ktore przewioza nas 4km dzielace nas od wejscia do jaskin, (zwykly 10Rs, klimatyzowany 20Rs).
Jaskinie w Ajancie znajduja sie na mniejszym terenie i nie sa tak daleko od siebe, na zwiedzanie Ajanty powinnismy liczyc jakies 3-4 godziny. Najstarsze ze swiatyn pochodza z 2 w.p.n.e, wiele ze swiatyn jest rowniez przepieknie rzezbionych, w paru zachowaly sie oryginalne, wykonane wiele wiekow temu, sklepienia, filary i sciany, pokryte warstwa organicznego kleju i cementu i pomalowane barwnikami uzyskanymi z mineralow.

Tata
Tata - 2012-12-10 11:08
powtarzam się, ale niestety nie ma zdjęć, mam nadzieję że je zrobiłaś i będzie można obejrzeć po powrocie.

quepasa
quepasa - 2012-12-10 15:15
jutro cos powinnam wrzucic

zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 56 wpisów56 159 komentarzy159 87 zdjęć87 0 plików multimedialnych0

30.07.2012 - 09.12.2012